XIX Niedz. zwykła -12.o8.o18 r.

 

1. Dziś dziewiętnasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. O godz. 17.3o nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z Koronką, a o godz. 18.oo Msza św. do Miłosierdzia Bożego w int. trzeźwości naszej Ojczyzny zamówiona przez Kółka żywego Różańca.

 

2. Jutro, 13 sierpnia, na Jasnej Górze około godziny 16.oo powitanie radomskich grup zdążających do tronu Matki Bożej na Jej  imieniny. Jutro o godz. 7.oo wyjedzie na ostatni etap autokar  z parkingu przy ulicy Fabrycznej i dowiezie chętnych na Przeprośną Górkę lub do Częstochowy.  Autokar wróci z Częstochowy około godz. pierwszej w nocy. Nie ma już miejsc, by się dopisać na wyjazd.

Z racji 13-nastego dnia sierpnia jutro po mszy wieczornej Różaniec Fatimski i procesja ze świecami. Proszę przynieść lampiony i ochraniacze na świece.

 

3. We wtorek odpust w sąsiedniej Parafii św. Maksymiliana Kolbe z racji jego święta. Parafia św. Maksymiliana zaprasza na odpust wszystkich parafian i gości.

 

4. W środę wielka uroczystość maryjna: Wniebowzięcie Najśw. Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Po każdej mszy św. poświęcimy wianki i zioła, jako podziękowanie Bogu za tegoroczne lato, które obsypało nas owocami. Tego dnia Dzień Wojska Polskiego na pamiątkę zwycięstwa pod Warszawą w roku 1920 nad Armią Czerwoną. Pamiętajmy w modlitwie o polskim żołnierstwie.

 

5. W sobotę, 18 sierpnia odbędzie się pielgrzymka chorych i starszych do Błotnicy. Wyjazd z parkingu o 8.3o. Można się jeszcze zapisać w zakrystii lub w kancelarii.

Koszt: 20 zł.