XI Niedziela zwykła – 17.o6.18 r.

 

1. Zbliża się koniec roku szkolnego. Dzieci i młodzież starają się podziękować Bogu za pomoc w nauce i prosić o szczęśliwe wakacje przyjmując Komunię świętą. Okazja do spowiedzi na mszach rannych i wieczornych. Msza św. na zakończenie roku szkolnego odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 7.3o. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycielstwo i rodziców.

 

2. Jutro o godz. 18.oo msza św. w int. uzdrowienia chorych będzie odprawiona przez ojca Józefa Witko, charyzmatycznego reformatę z Pińczowa.

 

3. Jutro okazja do bezpłatnego zbadania słuchu przez firmę SŁUCHMED w godzinach od 9.oo do 15.oo obok Hali Sportowej przy ul. Sportowej.

              

4. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Narodzin św. Jana Chrzciciela. Na mszy św. o godzinie 10.oo będzie indywidualne błogosławienie małych dzieci. Prosimy rodziców o ich przywiezienie do kościoła.

 

5. Doroczną imprezą wakacji jest piesza pielgrzymka z Pionek na Jasną Górę w dniach od 5 do 13 sierpnia.  Zapisy tradycyjnie rozpoczną się 1 sierpnia. Warto jednak wcześniej zaplanować sobie wolne dni czy urlop na pielgrzymkę.

        W przyszłym tygodniu odbędzie się też piesza pielgrzymka z Radomia do Niepokalanowa. Wyjście w poniedziałek, 25.o6 z katedry radomskiej. O godz. 9.oo msza św. inauguracyjna w katedrze radomskiej, dojście do celu w sobotę, 30.o6. Jest to 29-ta pielgrzymka na uproszenie trzeźwości naszej Ojczyzny i naszych rodzin. Zapisy przed katedrą przed wyjściem grupy.

        Jest też możliwość zapisania się na pieszą pielgrzymkę 7-dniową z Łomianek pod Warszawą do Gietrzwałdu z racji 141 rocznicy objawień maryjnych w tej miejscowości. Odbędzie się ona w dniach od 23 do 29 czerwca. Można też być jej duchowym członkiem pod warunkiem zgłoszenia się. Pielgrzymka zakończy się w Gietrzwałdzie Dniem Pokutnym w sobotę, 30 czerwca. Informacje  w sprawie tej pielgrzymki są w zakrystii.

 

6. Biskup Piotr Turzyński, duszpasterz  ogólnopolski Nauczycielstwa Polskiego zaprasza nauczycieli na coroczne spotkanie w niedzielę, 2 lipca, na Jasnej Górze. Będzie z Radomia tego dnia autokar do Częstochowy o godz. 5.3o spod szpitala przy ul. Tochtermana: Powrót o godz. 20.oo, koszt 40 zł. Należy się zgłosić telefonicznie na numer (tel. 48 340 62 38 oraz ks. dr Wojciech Wojtyła 504 060 390). Zapisy przyjmowane są do 28 czerwca.

 

7. Wydział Katechetyczny naszej Kurii Radomskie proponuje 5-letnie studia magisterskie teologiczno-katechetyczne dla chętnych do pracy w charakterze katechety czy katechetki. Jest także możliwość odbycia 3-semestralnych studiów podyplomowych z przygotowaniem pedagogicznym do pracy w katechezie, a także 3-semestralne studium podyplomowe do przedmiotu: "Wychowanie w rodzinie". Zajęcia odbywają się w piątki po południu i w soboty od godz. 8.3o. Zapisy w Radomskim Wydziale Katechetycznym do 15 września bież. roku. Informacje w zakrystii.

 

8. Jasna Góra zaprasza w Dniu Ojca, w najbliższą sobotę, 23 czerwca chętnych mężczyzn na ogólnopolskie spotkanie pod hasłem: "Męskie Oblężenie Jasnej Góry". Program dla mężczyzn rozpocznie się o godzinie 14.oo, zakończy Apelem Jasnogórskim o godz. 20.oo. Rok temu było na takim spotkaniu 5 000 panów.

 

 9. Dziś po mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej na plebanii.         

 

10. Przed kościołem okazja, by kupić dziecku najnowszy numer Małego Gościa, a w nim wiele ciekawostek i kolejne dane dotyczące sportowego Mundialu w piłce nożnej.

 

11. Od jutra rozpocznie się malowanie dachu naszego kościoła. Prosimy parafian i gości o ofiary na sfinansowanie tej inwestycji remontowej.